Вівторок, 30.11.2021, 16:22
«  Листопад 2021  »
Головна » 2021 » Листопад » 25 » 16 днів проти гендерно зумовленого насильства
16 днів проти гендерно зумовленого насильства

Всеукраїнська щорічна акція «16 днів проти насильства» | Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №24 ім.О.Білаша з поглибленим вивченням іноземних мовЩорічно в Україні та в Полтавській загальноосвітній школі I-III ступенів № 9  з 25 листопада до 10 грудня  включно, проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти  гендерно зумовленого насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція  розпочинається 25 листопада в Міжнародний день проти   насильства  щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

• 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 6 грудня – річниця з дня « Монреальської різанини».
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Метою цієї кампанії  є  привернення уваги громадськості до проблем зумовленого насильства. У рамках цієї міжнародної акції, з 25 листопада до 10 грудня, Будинок Уряду України буде підсвічено помаранчевим кольором у темну пору доби.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» - ДНЗ "КПЛ"

ЗАХОДИ

щодо проведення акції «16 днів проти гендерно зумовленого насильства» (25.11. – 10.12.2021)

Терміни виконання

Відповідальний

1.

Оголошення про початок проведення акції та розміщення плану заходів на сайті школи

25.11.2021

2.

Флешмоб « МИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ!»  ( за участю дітей шкільного самоврядування )

25.11.2021

3.

Проведення онлайн – вікторини  у мережі Instagram « Ми проти насилля!» , « Ми проти торгівлі людьми!» (за  участю дітей з шкільного самоврядування)

25.11-30.11.2021

4.

Перегляд соціальних роликів у фоє школи : « Стоп булінг!» , « Толерантність врятує світ», « Торгівля людьми », « Насильству НІ», « Віл/СНІД – загроза людству!» !», « Ловці  мрій!», « Історії людей, що потрапили в ситуацію торгівлі людьми»

5.

Онлайн -виставка дитячих малюнків  на сайті школи «Можливості –обмежені, здібності-безмежні»(  3 грудня  до Міжнародного дня осіб з інвалідністю  ( 5кл.), « Насильству НІ!» ( 6-7 кл), « Снід- загроза людству» (8-9кл)

Волошко О.М.,

педагог організатор

6.

Перегляд мультфільмів, бесіди, інформаційні хвилинки, години спілкування на тему гендерної рівності : «Я – хлопчик, я – дівчинка, ми – рівні.»,  «Хлопчачий чи дівчачий світи: схожі чи різні?», «Ми різні – ми рівні» ,«Разом пізнаємо світ», «Ми одне ціле» (2-4кл)

26.11-03.12.2021

Класні керівники

(2-4кл)

Коломієць Н.М,

Король Л.А.,

Строгіна Л.І.,

Ханжина І.А,

Бондаренко С.М.,

Сиволап О.В,

Костиренко Н.І, Литвинова В.В., Хмілевська І.В.,

7.

Урок-діалог на тему : «Булінг. Кібербулінг. Як захистити себе»(7-11 кл)

8.

Година – спілкування  з елементами тренінгу : « Я маю право бути собою» (3-4 кл)

Практичний психолог

Бакова В.В

9.

Година – спілкування  з елементами тренінгу : « Мій світ без насильства» ( 5-6 кл.)

Практичний психолог

Бакова В.В

10.

Онлайн опитування учнів  щодо знань про ВІЛ/СНІД, попередження про небезпеку інфікування(8-11 кл)

01.12.2021

11.

Акція-презентація на тему:  «ВІЛ/Снід :небезпека яка поруч» ( 8-9 кл.)

01.12.2021

12.

Година спілкування за участю Молодіжного центру «Lighthouse» БО « Світло надії» на тему : «Торгівля людьми» ( 10-11кл)

Волошко О.М

13.

Урок доброти до Міжнародного дня осіб з інвалідністю на тему : «Для вас відкриті наші душі і серця» ( 5-6 кл)

03.12.2021

14.

Година спілкування на тему: « ПРАВА ЖІНОК ТА ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ» за тематикою дотримання гендерної рівності та недискримінації, рівних прав і можливостей жінок і чоловіків  у сферах суспільства( 9-10 кл)

06.12.- 08.12.2021

Вчитель правознавства Згурська О.О.

Переглядів: 24 | Додав: lidakostyrenko | Рейтинг: 0.0/0
Безкоштовний хостинг uCoz Copyright MyCorp © 2021