Середа, 27.01.2021, 06:38
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Головна » 2014 » Листопад » 8 » Як підготуватися до ЗНО-2015
13:10
Як підготуватися до ЗНО-2015
Новий закон про освіту вимагає більш жорсткого відбору абітурієнтів

2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про вищу освіту». Цей документ покликаний докорінно змінити систему підготовки бакалаврів, спеціалістів, магістрів, наблизивши рівень освіти в Україні до європейського. Така реформа вимагає запровадження більш жорсткого відбору абітурієнтів при вступі до вищих навчальних закладів.


З цією метою у 2015 році запроваджується низка інновацій в технології проведення тестування, а саме:

1. Нова система визначення результатів тестування (введення поняття «пороговий бал»). Таким чином, якщо майбутній абітурієнт не набирає за тест 101 бал у абсолютній шкалі, він автоматично вибуває з числа претендентів на вступ до ВНЗ як такий, що не склав тестування.

2. Скасовується термін дії сертифікатів минулих років. Термін дії сертифіката віднині становитиме 1 рік.

3. Терміни проведення ЗНО-2015 — квітень — липень.

4. Тестування з української мови та літератури проводиться в одну сесію і зараховується (базовий рівень — українська мова ) як результат державної підсумкової атестації для всіх випускників шкіл, гімназій, колегіумів, ліцеїв.У разі, якщо випускник не склав зовнішнє незалежне оцінювання з української мови, до решти тестувань він не допускається.

5. Сертифікаційні роботи з української мови та літератури і математики містять 2 рівні складності: базовий та поглиблений. Рівень складності визначається умовами вступу до вищого навчального закладу і обирається майбутнім абітурієнтом при реєстрації на основну (пробну) сесію.

6. З переліку предметів, які виносяться на тестування, вилучені тести із світової літератури та всесвітньої історії.Найбільше цікавить майбутніх абітурієнтів питання нової системи оцінювання результатів тестування.


У системі оцінювання минулих років застосовувався відносний критерій, тобто обрахований відносно середнього показника результатів тестування всіх учасників. При цьому не враховувались особливості тесту, рівень складності, ймовірність угадування деяких відповідей тощо.

У 2015 році буде запроваджено абсолютний критерій оцінювання за методом Ангоффа, який ще з 50-х років минулого століття і нині успішно використовується на Заході. За цим методом значення «порогового бала» визначається групою експертів з кожного предмета. Пороговий бал (101) набере найменш підготовлений абітурієнт. Нижча кількість набраних балів буде свідчити, що абітурієнт не склав тести і не має права брати участь у конкурсі при вступі до ВНЗ. Вищі за 101 бал результати шкалюються від 100 до 200 балів (окремо за кожен рівень складності) і дають право абітурієнту брати участь у конкурсному вступі до вищого навчального закладу.

У чому потреба перенесення тестування з української мови та літератури на квітень?

Це пов’язано з тим, що результати тестування з української мови зараховуються як державна підсумкова атестація з предмета, і відповідний бал заноситься до атестата про повну загальну середню освіту. Тому результати тестування будуть оприлюднені у травні перед проведенням державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах.

Чи мають майбутні випускники можливість познайомитись з особливостями проходження процедури тестування?

Так, з 01 листопада по 15 грудня 2014 року проходить процес реєстрації на пробне зовнішнє незалежне оцінювання через мережу Інтернет. Школярі реєструються на пробне тестування самостійно на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. При цьому зверніть увагу, що необхідно указати (як і при реєстрації на основну сесію) рівень складності тесту з української мови та літератури і математики.

Пробне тестування пройде 21 березня 2015 року — з української мови та літератури і 28 березня 2015 року — з математики, історії України, біології, хімії, географії, фізики, англійської, російської, французької, іспанської мов. Для проходження пробного тестування обирається лише 1 предмет у кожен із днів тестування.

Яким чином випускник обирає рівень складності тесту з української мови та літератури і математики?

Необхідно визначитись із вузом, до якого планує вступати майбутній абітурієнт, і познайомитись з умовами прийому до кожного конкретного ВНЗ, оскільки кожен вуз встановлює самостійно рівень сертифікаційної роботи із зазначених предметів.

Від себе хочу лише додати, що для якісної підготовки і успішного проходження тестування необхідно постійно поповнювати свої знання, відвідуючи сайти Українського центру оцінювання якості освіти, Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, знайомитись з матеріалами, розміщеними на інформаційних стендах у кожному загальноосвітньому навчальному закладі.

Полтава школа 9 Як підготуватися до ЗНО-2015


Джерело: http://www.poltava.pl.ua/news/30950/

Переглядів: 397 | Додав: foFF4ik | Теги: зно | Рейтинг: 5.0/2
Безкоштовний хостинг uCoz Copyright MyCorp © 2021