Середа, 26.06.2019, 22:21
«  Вересень 2014  »
Головна » 2014 » Вересень » 17 » Поради психолога для батьків
Поради психолога для батьків
1. Повірте в неповторність своєї дитини, у те, що вона – єдина, унікальна, дозвольте дитині бути собою і приймайте її такою, якою вона є.

2. Завжди пам'ятайте: ми виховуємо дітей власним прикладом, системою власних цінностей, звичним тоном спілкування, ставленням до праці та дозвілля.

3. Не соромтеся виявляти свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що любитимете її за будь-яких обставин.

4. Намагайтеся, щоб ваша любов не перетворилася на вседозволеність та бездоглядність. Встановіть чіткі межі дозволеного (бажано, щоб заборон було небагато – лише найголовніші) і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах. Неухильно дотримуйтесь встановлених вами заборон і дозволів.

5. Оцінюючи дитину, кажіть їй не тільки про те, чим ви невдоволені, а й про те, що вас радує.

6. Обираючи знаряддя виховного впливу, удавайтеся здебільшого до ласки та заохочення, а не до покарання та осуду.

7. Щодня цікавтесь її справами, проблемами, переживаннями, досягненнями, пояснюйте їй незрозумілі явища, ситуації, суть заборон та обмежень. Допоможіть їй навчитися висловлювати свої бажання, почуття та переживання, тлумачити поведінку свою та інших людей.

8. Якщо дитина вчинила погано, варто пояснити: «Твій вчинок поганий, але ж ти хороший і розумний хлопчик (дівчинка) і надалі не повинен так робити». Оцінюйте лише вчинок – не давайте дитині особистих негативних оцінкових суджень.

9. Намагайтеся впливати на дитину проханням – це найефективніший спосіб давати їй інструкції. Якщо прохання не виконується, треба переконатись, що воно відповідає вікові й можливостям дитини.

10. Не забувайте, що шлях до дитячого серця пролягає через гру. Саме у процесі гри ви зможете передати необхідні навички, знання, поняття, про життєві правила та цінності, зможете краще зрозуміти одне одного.

11. Вчіть дитину самостійно приймати рішення і відповідати за них.

12. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички та любов до праці (підтримуйте ініціативу й бажання допомагати вам).

Переглядів: 246 | Додав: foFF4ik | Теги: психолог | Рейтинг: 0.0/0
Безкоштовний хостинг uCoz Copyright MyCorp © 2019