Середа, 27.01.2021, 06:02
«  Жовтень 2013  »
Головна » 2013 » Жовтень » 31 » Методоб’єднання класних керівників за участю психолога
Методоб’єднання класних керівників за участю психолога
Останнього дня жовтня 2013 року у нашій школі було проведено засідання учительського клубу «Діалог» разом із психологом Баковою В.В. Тема заняття на м/о класних керівників: «Почуття. Стани. Емоції». Емоції (з лат. «хвилювання», «збудження» – процес ситуаційного переживання, ставлення до навколишніх об'єктів, реакцій на зовнішні та внутрішні подразники, які проявляються у вигляді задоволення або незадоволення, радості, страху, гніву тощо. Емоції необхідні для виживання. Страх допомагає уникнути небезпеки, гнів і агресія готують до протидії, кохання – сприяє продовженню роду, радість – сигналізує, що все буде добре. Метою прояву своїх почуттів є прагнення діалогу, який покращить взаємини. Ігнорувати «негативні» емоції – все одно, що ігнорувати попереджувальний сигнал світлофора. Інколи людині буває важко описати словами емоцію, яку вона відчуває. Так найчастіше буває, коли мова йде про особисті переживання.

Вияв почуттів часто вважається поганим тоном у суспільстві. Не маючи можливості адекватно сприймати свої емоції, людина не може дати їм відповідного словесного опису. Алекситимія – безсловесність почуттів. Епіграфом засідання стали слова Сенеки: «Сильніший за всіх той, хто володіє собою». Було розглянуто способи вираження емоцій, роль емоцій у житті людини, а також сформовано загальне уявлення про природу емоцій, розвинуто креативний підхід до наданої ситуації через вправи виконані у груповій роботі. Дана тема викликала зацікавленість педагогічних працівників школи. Поради та рекомендації психолога припали до душі і дали відчутний поштовх у підвищенні професійної освіти вчителів і їх методичному озброєнню.

Полтавська школа 9 Методоб'єднання класних керівників за участю психолога

Полтавська школа 9 Методоб’єднання класних керівників за участю психолога