Четвер, 19.09.2019, 08:31
Головна | Реєстрація | Вхід | Зворотній зв'язок
«  Вересень 2019  »

Історія школи

Свій початок дев'ята школа бере в 1928 році. До війни вона розташовувалася на місці кінотеатру "Комсомолець", а під час Великої Вітчизняної війни вона згоріла. Першим директором школи був Ісаак Львович Фрідкін. Перший випуск відбувся в 1938 році.

Суворі роки війни, важкі випробування на витривалість... Багато вчителів робили свій цивільний подвиг у тилу, але ще більше було їх на передовий. На щастя, доля берегла у важкі роки війни наших учителів, і вони повернулися в школу: Іван Григорович Коценко - учитель фізкультури, Олександр Євдокимович Малкін - учитель початкових класів, Іван Григорович Сухин - завуч школи.

Оновилася школа в 1945 році, коли при середній школі №5 були відкриті початкові російські класи. З 1 вересня 1945 року вони були реорганізовані в початкову школу №9, що розміщалася в будинку 67 по вулиці Войкова (нинішня Покровська). Завідуючою школи була Юлія Антонівна Ткаченко. Початкова школа проіснувала 3 роки.

Юлія Антонівна Ткаченко

З 1946 по 1948 рік директором школи був Михайло Максимович Ямбих. В 1948 році школа була реорганізована в семирічку і директором школи була призначена Олександра Давидівна Чухутіна. До 1951 року заняття проводилися в будівлі по провулку Важничому. З 1951 по 1953 рік школа була жіночою. Музей школи зберігає рідкісні експонати - журнали жіночої школи, відомості успішності за 1951-1953 роки.

Михайло Максимович Ямбих та Олександра Давидівна Чухутіна

З 1951 по 1961 рік школа перебувала на Павленковской площі в будинку сучасної вечірньої школи №3. З 15 серпня 1955 року школу очолює енергійна особистість і блискучий керівник Любов Опанасівна Надіна. Жінка, що всю себе, тепло свого серця віддала школі. Вона очолила будівництво нової шкільної будівлі. Це було дійсно народне будівництво! Учителі, учні, їхні батьки приймали в ньому участь. Велику допомогу здійснили шефи - турбомеханічний завод. 31 серпня 1961 року школа святкувала новосілля. Вона була розрахована на 720 місць, а в перші роки в ній навчалися 920 чоловік. На жаль, у вересні 2000 року перестало битися серце Любові Опанасівни. Але школа назавжди залишиться наповнена пам'яттю про неї.

Любов Опанасівна Надіна

З 1 березня 1983 року школу очолювала Валентина Федорівна Короткова. З її ім'ям пов'язана поява гімназії в 1991 році. Саме в цей час уперше написані й видані учбово-методичні посібники вчителів, написані й захищені перші роботи в Малій Академії наук. Були створені дитячі організації - Барвінчата, Каравелла, Братерство інтелектуалів. Налагоджено зв'язки зі шкільними закладами України й зарубіжжя. 1 вересня 1991 року наказом відділу народної освіти міськради на базі середньої школи №9 було відкрито школу-гімназію №9. В 1995 році школа одержує ліцензію навчально-виховного комплексу: дитячий садок №9 і школа-гімназія №9.

адміністрація школи-гімназії №9 - Златопольська Ж.Я., Гадючка В.М.,
Короткова В.Ф., Барболіна Н.М., Обогрелова О.О.

В 2000 році починається новий етап у становленні й розвитку школи. Школа XXІ століття! А повела її до нових перемог директор Наталія Михайлівна Барболіна, випускниця школи №9. У шкільному архіві збереглися фото Наталії Михайлівни, коли вона була ще піонеркою, кращим математиком школи. Чи думала тоді дівчинка з кісками, що колись вона стане директором своєї школи?

Валентина Федорівна Короткова, Наталія Михайлівна Барболіна
та Володимир Миколайович Гадючка на святкуванні
10-річчя гімназії 13 березня 2003 року

Але ніщо в цьому житті не лишається на місці. У листопаді 2004 року багато чого змінилося й у житті всієї країни, і в житті нашої школи. З 18 листопада 2004 року тимчасово виконуючою обов'язки директора, а з 29 листопада 2005 року - директором гімназії, призначено Вікторію Іванівну Годню, і наш колектив сподівається, що під її керівництвом гімназія буде продовжувати гордо нести звання однієї з найкращих шкіл міста.

Вікторія Іванівна Годня

У січні 2005 року навчально-виховний комплекс №9 перейменований у Полтавську гімназію №9.

адміністрація школи-гімназії №9 - Терещенко Л.А., Годня В.І.,
Шестопал М.П., Білоброва Н.В., Колісник В.Г.

У серпні 2013 року гімназію перейменовано на Полтавську загальноосвітню школу №9.

Безкоштовний хостинг uCoz Copyright MyCorp © 2019